Nestane se to ovšem jen naplněním představ někdejší divačky, ale i výsledkem tvrdé práce. A to práce odváděné již nyní; při zkouškách. „Překvapilo mě, že některá kouzla vypadají z pohledu diváka pohodově, ale ve skutečnosti jsou i dost fyzicky náročná, svěřila se Grossmannová.

Grossmanová nahradí Hanku Mašlíkovou

„Největší problém zatím mám, když mě Pavel Kožíšek střílí z děla – nebo se rychle musím schovat ve čtyřmetrové skluzavce času," připomněla. Budoucí anestezioložka ovšem svého rozhodnutí nelituje. Tahle práce ji baví – a věří, že i ona v roli kouzelnice dokáže pobavit publikum. „Pacienty už umím před operací uspávat, tak doufám, že diváky v hledišti uspávat nebudu," směje se Grossmannová.

Po Kožíškově boku se stane náhradou jeho současné jevištní partnerky Hanky Mašlíkové, jíž už vystupování komplikuje zvětšující se těhotenské bříško. „Bohužel končím," krčí Mašlíková rameny. „Už se nemůžu vejít do některých kouzelnických rekvizit," vysvětlila.

Rozloučit se s pódiem ovšem nemíní hned – a už vůbec ne natrvalo. „Představení pro děti, kde nikde nezalézám ani se nekrčím v minimálním prostoru, budu hrát až do porodu, pokud to půjde," plánuje. A se svým návratem do Divadla kouzel Pavla Kožíška počítá už na podzim. „Kouzlení mě fakt baví. V Divadle kouzel vystupuji už devátým rokem – a doufám, že mi to ještě chvíli vydrží," těší se, že se jí podaří skloubit kouzelnický život s rolí maminky.