Panteón Rococó patří v Mexiku mezi nejslavnější soubory, účinkující na obřích festivalech a prodávající alba po desetitisících. Také u nás již mají díky několika vydařeným koncertům a účasti na loňském festivalu Mighty Sounds řadu příznivců.

Veselá hudba kapely dokáže spolehlivě strhnout do tance, ostře však kontrastuje se závažnými texty. Písně Panteón Rococó často pojednávají o rostoucí zločinnosti a násilí, kritizují korupci a nespravedlivou sociální politiku.

Díky svým nekompromisním postojům si skupina mnohokrát vykoledovala zásah cenzury a následné „nedoporučení“ vysílání.

Samotný pitoreskní název souboru, inspirovaný dílem mexického spisovatele a dramatika Huga Argüellese, má podle kapely symbolizovat kontrast textové pochmurnosti „odosobněného panteonu bohů“ a „rokokové“ projasněnosti a odlehčenosti muziky.

Skupina vznikla v polovině 90. let v Ciudad de México. Debutovala albem Toloache pa‘mi Negra v roce 1997 a již druhý titulA la Izquierda de la Tierra (1999) jí přinesl popularitu přesahující hranice Mexika.

Zítřejší koncertní zastávka je součástí rozsáhlého evropského turné, které z Prahy zamíří do Německa, Holandska a Dánska. Ukázky z repertoáru kapely si můžete poslechnout například na adrese www.myspace. com/panteonrococooficial.