Letos je koncepce kurátorek Gisely Winkelhofer a Olgy Dvořákové pregnantnější – výběr je soustředěn především na známá jména evropského umění a různorodost sochařského média. Jako bonus k sedmi hlavním hvězdám je připojen projekt Generation Next pro pět mladých umělců do třiceti pěti let, z nichž mezinárodní porota vybere vítěze.

„Protekční“ místo uprostřed Václavského náměstí zabral umělec a aktivista Jiří David s Holí pro nevidomé, která ve své naddimenzované podobě symbolicky připomíná samozřejmost smyslu, kterým vnímáme vizuální umění. Na Staroměstském náměstí poblíž radnice se usídlily dvě hvězdné umělkyně. Rakouská umělkyně Brigitte Kowanz se světelnou skulpturou Informace, kterouje nejlépevidět v noci. O kus dál vyrostly Houby Sylvie Fleury, naleštěné a krásné jako módní zboží, s jehož významy švýcarská umělkyně ráda pracuje. Představ si, že řídíš modrou hondu se jmenuje dílo, které umožňuje vidět další polohu autora, jehož kráčející figury známe z Vltavy a výstavy na Kampě. Náměstí Republiky zabrala nejmladší generace. Dominuje Jan Kadlec a jeho monstrum prasete na skokanském můstku, které bylo vystaveno na minulém Praguebiennale. Gerald Schicker estetizuje ve svých objektech různou elektroniku – zde se roztéká stříbrné Jaro. Interaktivní hrací box, jenž vám vyloží karty, Personal Tarot, vytvořila Darina Alstnerová, objekt-kouli, z které znějí jména vyhnaných Židů přivezla Ulla Rauter. Peter Demek umístil na náměstí Rám, jímž je možné sledovat z různých obrazů jiné obrazy reality. Nenápadný Parazit v podobě gramofonových desek od Petry Jackmannové se zakousl do jednoho stromu.

Shodou okolností se k projektu přidružil také anonym s prostorovou reklamou najakýsi zámeček, čímž poněkud rozkolísal rovnováhu mezi nízkým a vysokým uměním a dodal akci zábavný parodický podtext. Protože v Praze se umění ve veřejném prostoru téměř nevyskytuje, a z důvodu zřejmě brzké destrukce těmi, kteří nemají rádi umění, doporučuji všem milovníkům, aby vyrazili do ulic a naživo si ověřili art prvnítřídy.