„Hlavní program zahájí Michal Suchánek, Igor Chmela, Ondřej Sokol, Richard Genzer a Jakub Kohák se svým pořadem Partička na vzduchu. Dále vystoupí Bára Hrzánová a Condurango, Aleš Háma, Dalibor Gondík a další členové skupiny Hamleti, Wabi Daněk, Asonance, Jaroslav Samson Lenk, Pavlína Jíšová, Lucie Redlová, Michal Prokop a Luboš Andršt. Z hereckých osobností uvedeme v úspěšných představeních například Simonu Stašovou, Petra Nárožného, Valérii Zawadskou či Kateřinu Macháčkovou," uvedla.


Podle Kotrčové festivalová nabídka oslovuje diváky všech věkových kategorií. Letošní ročník proto potrvá se všemi doprovodnými programy téměř dva měsíce. „Velký důraz klademe na vzájemnost, lidskou podporu a konkrétní pomoc. Proto jsme připravili projekt Hattrick pro Jedli, kdy po tři za sebou jdoucí neděle budou přední umělci hrát a koncertovat pro Nadaci Jedličkova ústavu. Ta výtěžek použije na zařazovaní svých klientů do běžného života," dodala ředitelka.

Festival dal o sobě vědět už oslavou masopustu

Kromě toho Vyšehraní přivítá děti z dětských domovů bohatým programem. Po celou dobu festivalu potrvá sbírka krmení a potřebných věcí pro psí útulky v souvislosti s přehlídkou Vyšehradský voříšek.

V doprovodném programu dal festival o sobě vědět už oslavou masopustu a Velikonoc na Letní scéně Vyšehradu. I v dalších týdnech se uskutečnily vzdělávací pořady, soutěže, dílny, workshopy, výstavy, koncerty a divadelní představení pro děti i dospělé.

Festival je multižánrový s bezbariérovým přístupem, určený všem věkovým kategoriím a sociálním skupinám obyvatel. Letos program nabídne zhruba pět desítek dílčích produkcí pro dospělé a nejméně 35 představení či akcí pro děti.