Netradiční večírek se odehraje v sobotu 16. dubna, informoval média za pořadatele Tomáš Holý. Koná se už poněkolikaté a naposledy přilákala přes tisícovku lidí. 

Hell Party vychází z tradice takzvaných freak show, kde se jako atrakce ukazovali znetvoření či potetovaní lidé.

„Nám ale nejde o to šokovat něčím nezvyklým nebo brutálním. Prvky jako piercing nebo věšení na háky používáme jako umělecké prostředky. Je to silný zážitek absolvovat něco takového před diváky a pro diváky. Mezi publikem a účinkujícími vzniká obrovské a blízké propojení," popisuje vystoupení jedna z vystupujících.

Různé tělesné modifikace, které mohou návštěvníci večera vidět a některé třeba i získat, nejsou jen módním trendem, ale i předmětem studia a výzkumu. Kromě podkožních implantátů může jít o rozštěpení jazyka, protahování uší, jizvení kůže skalpelem či žhavým železem.

Fenomén úprav lidského těla není novodobou záležitostí, jeho historii se věnují studenti antropologie i dalších sociálních věd. V minulosti tělesné modifikace měly zvláštní funkce a symboliku, dnes ale kromě radosti ze zdobení a odlišnosti mohou být i znakem příslušnosti k subkultuře.

Celovečerní show

V pořadí osmá Hell Party se vrací po tříleté pauze s novým konceptem.

„Místo několika kratších vystoupení diváky čeká jedna velká celovečerní show. Věšení na háky zůstává tradičně vrcholem našich vystoupení. K tomu jsme si přizvali ještě akrobaty a artisty ze skupiny Cirqueon, kteří dovedou neuvěřitelné věci. Letošní Hell Party totiž bude laděná cirkusově. Potkáte se s pitoreskními klauny, krásnými tanečnicemi i démony plivajícími oheň," přibližil Hell Party organizační šéf Míla Bugtcher.

První Hell Party se konala v roce 2005 jako oslava prvních narozenin jednoho z tetovacích studií. Z malého undergroundového večírku se stala show, kterou naposled navštívilo přes 1200 lidí z Česka i zahraničí. Díky novému konceptu, kdy chtějí být účinkující divákům blíže, bude Hell Party komornější. Do prodeje uvolnili organizátoři jen 500 vstupenek.

Čtěte také: Tetování se u policistů toleruje jenom na některých částech těla