„Každé dva roky svůj program měníme, ale ty nejdůležitější skladby, třeba In The Mood nebo Moonlight Serenade, nemůžeme vynechat. Lidé se na ně těší, ožijí při nich. Odcházeli by zklamaní, kdyby je nedostali." řekl kapelník swingového uskupení Wil Salden.Vystoupení Glenn Miller Orchestra jsou v České republice velice populární. Díky nostalgické atmosféře, kterou vyvolává hudba 40. let, vystoupení navštěvuje převážně starší generace, ale často i mladí, kteří se rádi nechají unést na vlně hravého swingu. Velké sály po celé republice jsou pravidelně vyprodány a mnozí návštěvníci si tento zážitek rádi opakovaně chodí zopakovat.

Historie původního amerického tělesa Glenn Miller Orchestra sahá do třicátých let minulého století. Glenn Miller se ve svých třiceti pěti letech stal hvězdou tehdejší hudby. Hubený, vážně vypadající muž přinesl nový zvuk, založený na perfektní harmonii celého orchestru.

Dne 15. prosince 1944 Glenn Miller letěl ze Spojeného království do Paříže hrát pro vojáky, kteří ji nedlouho předtím osvobodili. Jeho letoun zmizel nad kanálem La Manche. Jeho tělesné ostatky ani vrak jeho letounu nebyly nikdy nalezeny.