„Gipsy.cz se nacházejí přesně tam, kde se nacházel filmový Rocky Balboa ve třetím dílu, když dostal před držku a uvědomil si, že bez tréninku to nepůjde. A teď přišel čas té odvety. V kapele jsme se rozhodli, že nás čekají tři roky intenzivní práce, kdy se budeme snažit fanouškům dokázat, že Gipsy.cz jsou výše," řekl ve středu Banga.

Kapela je Bangův osobní projekt 

Současné sestava Gipsy.cz je v posledních dvou letech poměrně stálá, pouze akordeonista Jan Sochor doplnil Banga, Tomáše Baroše (kontrabas), Viliama Didiáše (housle). „Dříve byla sestava hodně proměnlivá, třeba Z původní skupiny, která natočila v roce 2011 album Desperado, zůstal pouze lídr Banga. "Konečně se mi podařilo dát dohromady opravdové profesionály, kteří zahrají úplně všechny styly a zni to jak má," konstatoval Banga.

„Gipsy.cz je spíše můj osobní projekt, kolem kterého se vždy točila sestava muzikantů. Já jsme autorem všech věcí. Rád se obklopuju novými lidmi a člověk občas potřebuje nějakou inspiraci, která ho nakopne. Špičkoví muzikanti otevírají v kapele nové možnosti," dodal.

Skladatelovi písně zpívá i Gott 

Gipsy.cz ve středu poprvé na koncertu uvedou novou píseň Jižní spojka, další stále vznikají. „Rozhodli jsme se, že budeme dělat písničky, postupně je hrát na koncertech a začneme postupně růst k novému albu. Také zkoušíme nový zvuk, zapojujeme do té naší "cigošiny" i americký folk a country," sdělil Banga.

Zpěvák a skladatel Banga se nechce nechat do psaní nové muziky tlačit. „Už nic neplánuju, někdy napíšu tři písničky za měsíc, a pak půl roku nic," uvedl skladatel, jehož písně zpívají i Hana Zagorová, Karel Gott nebo Lucie Bílá.

Skupina je držitelem Anděla 

Vedle hudebních aktivit se ještě angažuje v rámci preventivního programu Když chceš, tak to dokážeš! na základních a středních školách. „Příští rok bych chtěl udělat podobný program pro dospělé, už na tom dělám," dodal.

Skupina Gipsy.cz je držitelem ceny Anděl za rok 2006 v kategorii objev roku a nově také ceny ALMA 2007 v kategorii world music. Alba Reprezent a Romano Hip Hop uspěla u recenzentů britského časopisu Songlines. Prestižní magazín zabývající se world music zařadil desky do seznamu Top of World Album.

Čtěte také: Karel Gott v Praze pokřtil album 40 slavíků, představil i novinky