Zvláštně zabarveného, sférického, a přesto silného hlasu Lisy Gerrard si často všimli i ti, kteří muziku příliš nesledují. Zpěvačka a skladatelka se proslavila i svojí scénickou hudbou. Můžete ji slyšet například ve filmech Gladiator, Ali či Whale Rider (Pán velryb). Za soundtracky získala několik Zlatých glóbů, hudbou ke Gladiátorovi si vysloužila nominaci na Grammy a Oscara.

Od začátku své dráhy se Lisa Gerrard uměla odlišit od plejády zpěvaček osobitými pěveckými technikami, ve kterých přirozeně skloubila hudbu renesance a baroka, orientální vlivy či dědictví svých irských předků s postupy rockové i elektronické avantgardy. Zásadní moment v kariéře znamenalo setkání s multiinstrumentalistou a zpěvákem Brendanem Perrym a založení dua Dead Can Dance v roce 1980. Debutové eponymní album z roku 1984 zařadili novináři z nedostatku žánrových škatulek a díky ponurému vyznění skladeb do vlny gotického rocku a temných elektronických experimentů.

Dead Can Dance ovšem brzy vysvětlili, že použití automatických bicí a syntezátorů bylo spíše aktem nouze, nedostatku financí na nájem kvalitnějšího nahrávacího studia, kde by mohli svoje zvukové vize realizovat pomocí akustických nástrojů. Na dalších albech se skutečně začal zvyšovat podíl „živě“ hrané hudby, až se Dead Can Dance, obklopeni exotickými instrumenty z celého světa, dobrali kamsi do hájemství world music.

Současné turné probíhá ve znamení retrospektivního kompilačního alba The Best Of Lisa Gerrard, na kterém najdete jak nejlepší momenty zpěvaččiny sólové dráhy, tak ukázky repertoáru Dead Can Dance. Pražská zastávka je předposledním evropským vystoupením světového turné, které Lisa zahájila v Austrálii. Z Prahy se přesune do Londýna a poté do Severní Ameriky.