„Chci poznat česká města mimo Prahu a poznat české lidi do větší hloubky," řekl autor na středečním setkání s novináři v Praze. Při něm představil svoji novou knihu drobných úvah Poprask v sýrové uličce. Zároveň prozradil, že plánuje napsat knihu o Češích.

Vedle turné Listování, které zakončí 14. července ve Valašském Meziřičí Fulghum vystoupí o den později jako host mezinárodního fóra Meltingpot na Colours of Ostrava, kterého se zúčastní přibližně 150 ekonomů, politiků, vědců, designérů a filozofu z 19 zemí celého světa. Ještě předtím 25. června představí Poprask v sýrové uličce na Open Air Musicfest Přeštěnice.

Návštěva Prahy

Fulghum v Praze naposledy vystoupil na festivalu Svět knihy v roce 2013. O dva roky dříve vyšla jeho kniha Drž mě pevně, miluj mě zlehka. V té době také vznikl úspěšný pořad Listování, který nyní Lukáš Hejlík za přítomnosti autora uvede potřetí na turné po celé České republice. „Tahle šňůra křížem krážem s ‚létajícím cirkusem', jak říkám partě projektu Listování, mě dokope k mnoha novým příběhům. Opravdu se těším, že se podívám dál než do Prahy a potkám čtenáře ze všech těch míst," uvedl Fulghum.

V Praze se populární spisovatel představí 13. června na autogramiádě v Paláci knih Luxor a 30. června v Avoid Floating Gallery, kde se uskuteční autorské čtení z jeho nové knihy Poprask v sýrové uličce. „Můj český nakladatel uspořádal sbírku mých posledních příběhů a esejí, které by měly bavit právě Čechy.Píšu jako obyčejně o obyčejných a občas i vážných věcech s lehkým srdcem a humorným nadhledem na věc," podotkl Fulghum.

Pro své četné příznivce připravuje spisovatel v Praze ještě jednu akci s neoficiálním názvem Chyťte si Fulghuma, během které budou mít zájemci možnost osobně se s ním 14. června setkat. Návod k tomu naleznou na facebookových stránkách nakladatelství Argo. „Budu někde sedět pod stromem obklopen lahvemi vína a čekat na své čtenáře, kteří jsou mými kamarády," dodal Fulghum.

Čtěte také: Festival spisovatelů přivítá nositele Nobelovy ceny Coetzeeho