Poprvé se zde představili v roce 2013, kdy při prvním vystoupení v České republice zazpívali vyprodanému Velkému sálu pražské Lucerny své písně často vycházející z literárních textů. Publikum se například dočkalo skladby Roll Away Your Stone, jejíž inspirací byl Shakespearův Macbeth, nebo Dust Bowl Dance ovlivněné romány Johna Steinbecka.

Koncert se měl původně konat v klubové atmosféře Lucerna Music Baru, vzhledem k velkému zájmu posluchačů však byl přesunut do větších prostor. „To znamená, že se vrátíme. Rychle si uvědomujeme, že v České republice a dál na východ máme velký divácký potenciál," uvedl tehdy lídr kapely Marcus Mumford.

Alba Sigh No More a Wilder Mind

Kvartet pocházející z Londýna za svou debutovou nahrávku Sigh No More obdržel v roce 2011 cenu Brit Awards za nejlepší britské album. Kapela známá energickými koncerty hraje od roku 2007 a tvoří ji vedle Mumforda (zpěv, kytara, bubny, mandolína), Ben Lovett (zpěv, klávesy, akordeon, bubny), Winston Marshall (zpěv, banjo, dobro) a Ted Dwane (zpěv, basa, bubny, kytara).

V únoru minulého roku se skupina vrátila do londýnských Eastcote Studios, kde kdysi natáčela i svoji debutovou desku. Začalo tak osmiměsíční psaní a natáčení demonahrávek.

Nové album Wilder Mind přináší změnu zvuku kapely. Místo typického banja převládají syntetizátory a elektrické kytary. „Nebylo to tak, že bychom si při psaní nových písní akustické nástroje zakázali. Prostě to tak nějak samo vyplynulo. Navíc jsme se opět zamilovali do bicích," uvedla kapela.

Oficiální předprodej vstupenek v cenách 1290 až 1590 korun bude zahájen 3. listopadu.