Potom předvedou improvizaci na čtyři vylosované tóny a nakonec každý zahraje libovolnou skladbu podle svého výběru. Ve druhé půli večera pak zahrají vzácní hosté Jan Smigmator a Dasha se Swingovým kvartetem a Jiří Suchý s Jitkou Molavcovou.

Živý přenos z finále můžete od 18 hodin sledovat ZDE.

Porota ve složení Rostislav Čapek, Jitka Fowler Fraňková, Petr Malásek a diváci budou letos vybírat vítěze z těchto čtyř finalistů:

Daniel Bulatkin se účastnil již předchozího ročníku Pianisty roku, kde skončil třetí. Díky tomu začal cvičení na klavír věnoval všechen svůj čas a etabloval se na pražské hudební scéně jako barový pianista, doprovazeč i sólista jazzových kapel.

Jan Horák studoval obor jazzový klavír na Konzervatoři Jaroslava Ježka. I on se zúčastnil předchozího ročníku soutěže Pianista roku, letos by se rád zlepšil. Také ho láká možnost výhry jedné z cen - výletu do Vietnamu nebo Maďarska.

Tomáš Jeřábek vystudoval Střední varhanářskou školu v Krnově. Kromě restaurování varhan se zabývá uměleckým řezbářstvím. Od roku 2011 pracuje jako soukromý varhaník, rovněž se věnuje zpěvu a spolupracoval jako autor scénické hudby s J. A. Pitínským.

Vít Křišťan je český pianista a skladatel. Působí jako pedagog na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a na Jazzové akademii v Brně. Je leaderem vlastního jazzového tria, působí v mnoha kapelách a spolupracuje s českými i zahraničními muzikanty.

Ilustrační foto.Soutěžící budou hrát na mistrovský klavír Ant. Petrof a čeká na ně spousta atraktivních cen, včetně finanční odměny, pobytů v hotelích Boscolo v Praze a Budapešti, zpáteční letenka do Vietnamu a zajímavá koncertní angažmá. Finálové kolo soutěže laskavě podpořila Nadace ČEZ. 

Více o soutěži najdete na internetové adrese www.pianist.cz.

Čtěte také: Pianistu roku čeká velké finále v Rudolfinu