„Na internetu jsem zjistila, že si tuto hru vybrala pro svůj jevištní debut Julia Roberts. Kritiky však její výkon strhaly, psaly, že to byl průšvih. Ona se ale nevzdala, zakoupila její práva a hru chce zfilmovat,“ uvedla Šimáčková.

Intimní detektivka

Tři deštivé dny nabízejí jedinečnou příležitost trojici aktérů. Každý z nich totiž hraje dvě postavy. „V první polovině představení zasazené do roku 1995 je můžeme vidět jako děti, které soudí své rodiče v jejich nepřítomnosti. V rukou mají deník, z něhož se jeden zápis stává vodítkem toho, jak rozluštit jejich osud. Ve druhém aktu z roku 1960 se objektivním soudcem stává společně s autorem publikum, na jevišti se tak odvíjejí skutečné osudy oněch rodičů. Díky této rafinované metodě se z Greenbergova rodinného dramatu stává svérázná detektivka s ironickým podtextem,“ řekla režisérka Hana Mikolášková, podle níž jde o velice intimní příběh o vztazích mezi přáteli i partnery. Aktérům propůjčí v Divadle na Fidlovačce své tváře Marek Holý, Iva Pazderková a Ondřej Brousek.

Druhou novinkou divadla, která je ohlášena na 27. září, bude hra současného slovenského autora Pavla Weisse Nejlepší kamarádky. „Hra je o napnelismu mezi světem žen a mužů,“ řekla dramaturgyně Klára Špičková. Na scéně se v režii Juraje Deáka objeví Sandra Pogodová, Martina Randová a Pavel Nečas.