Již letos měli hudební fanoušci šanci navštívit některý z dvou desítek samostatných koncertů, na nichž se představili například bluesoví kytaristé Popp Chubby a Roberta Cray, James Lavelle z legendárních UNKLE nebo funky-housová kapela Kraak & Smaak.

V pražském Paláci Akropolis 11. února vystoupí britská skupina O.Children, která se již představila na posledním ročníku festivalu United Islands. „Že je to černý kůň klubové scény potvrdil i fakt, že kapela O.Children se stala vůbec prvním potvrzeným interpretem příštího ročníku slovenského hudebního festivalu Pohoda," uvedla Šubrtová.

Novinkou je prodloužení programu

V Paláci Akropolis se také 16. února bude konat koncert amerického zpěváka a všestranného hudebníka Dana Reeda, tuzemským posluchačům známého z koncertu Rolling Stones, na kterém v roce 1992 vystoupil se svou tehdejší kapelou Dan Reed Network. V Praze pokřtí nové album Signal Fire a zároveň oslaví své padesáté narozeniny. „Ve druhé polovině roku se fanoušci kytarového umění mohou těšit na návrat Joe Bonamassy, jednoho z nejtalentova­nějších kytaristů mladé generace," sdělila Šubrtová.

Jednou z novinek desátého ročníku festivalu United Islands bude prodloužení programu po desáté hodině večerní. „Zákon o nočním klidu obejít nelze, a tak bude připraven kvalitní hudební program v klubech, barech a unikátních prostorech v bezprostřední blízkosti festivalového areálu i v širším centru. Návštěvníci festivalu si budou moci užít skvělé kapely a dýdžeje až do ranních hodin," dodala Šubrtová.

Letošní ročník třídenního hudebního festivalu United Islands nabídl deset scén s více než 200 hudebními projekty z 21 zemí. Podle organizátorů navštívilo festival až 35.000 lidí, vstup byl zdarma.