Koncert dá prostor i mladým nadějným sólistům mezzosopranistce Chaazi Levicek a barytonistovi Christopheru Kenneymu. Před dirigentským pultem se vystřídají Grant Cochran a John Nardolillo.

Program zahájí symbolicky výběr árií a sborů z Mozartovy Figarovy skladby, jejíž úspěch je spojen s Prahou. Dále uslyšíme díla klasické sborové tvorby i americké tradicionály. Vrcholem večera bude vokálně instrumentální dílo, Duruflého Requiem.

Sbor s šedesátiletou tradicí Anchorage Concert Chorus se věnuje vokálnímu umění na špičkové úrovni a svými koncerty i společenskými a edukačními akcemi pozvedá aljašskou kulturu. V čele souboru stojí od roku 1992 Grant Cochran, skladatel, aranžér, který v současné době vyučuje na Aljašské univerzitě v Anchorage sbormistrovství.

Náročný konkurz

Partnerem smíšenému sboru bude Prague Summer Nights Festival Orchestra, jehož členové prošli náročným konkurzem, aby se mohli zúčastnit měsíčního studia a koncertů v Praze v rámci Prague Summer Nights Festival. Z konkurzu vzešlo pouhých 40 instrumentalistů, kteří se představí 10. června i v rámci koncertního cyklu Musica Orbis.

Členové festivalového orchestru reprezentují Spojené státy, Anglii, Německo, Koreu, Kanadu, Čínu, Mexiko, Argentinu, Rusko, Chorvatsko a Českou republiku a jsou studenty prestižních konzervatoří a univerzit. Orchestr povede John Nardolillo, který své umění představil mj. také v newyorské Carnegie Hall.

Vynikající sólisté

Představí se i vynikající mladí sólisté. Mezzosopranistka Chaazi Levicek nepřijíždí do České republiky poprvé. V roce 2014 získala 2. cenu na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech a na základě tohoto úspěchu vystoupí letos se sólovým recitálem na Prague Proms a v roce 2016 na mezinárodním festivalu Pražské jaro.

Christopher Kenney, studoval obor baryton na americkém středozápadě v Concordia College, kde získal titul bakaláře. V současné době pokračuje v magisterském studiu na University of Kentucky v Lexingtonu u Cynthie Lawrencové. Již při studiu na Concordia College vystupoval jako sólista. Nastudoval například sólové party v Orffově skladbě Carmina burana a v Matoušových pašijích J. S. Bacha. Nejnověji vystupuje v Opeře kentucké univerzity jako Dapertutto a Lindorf v Hoffmannových povídkách J. Offenbacha.