Nejen Wabiho písně zahrají a zazpívají při úvodní akci festivalu Miloš Dvořáček, Věra Martinová, Pavlína Jíšová, Adéla Jonášová, Lenka Slabá, Jaroslav Samson Lenk, Pavel Lohonka Žalman, Tomáš Berka, Stráníci a David Alfik Dewetter. Moderování a recitace básniček Wabiho Daňka se ujme Mirek Kovářík.

Vzhledem k jubileu a v souladu s podtitulem „Narozeniny" uvedou pořadatelé převážně umělce, kapely nebo soubory, pro které je rok 2018 taktéž rokem narozeninovým. Svá jubilea zde oslaví Laco Deczi „80“, Petr Lipa „75“, Norbi Kovács „50“, Tomáš Berka „50“, Zuzana Šuláková a skupina Fleret „35“, skupina Cop „40“, skupina Strašlivá podívaná „30“.

Letošní program.Zdroj: Vysehrani.cz

Jako gratulanti a hosté vystoupí např. Ivan Hlas trio, Vladimír Mišík a ETC, Lokomotiva s Petrem Vondráčkem, Ginevra, Jitka Vrbová, bratři Ebenové, Framus Five a Michal Prokop, ASPM trio Jana Spáleného, Vokobere a mnoho dalších.

Z divadelní produkce budou k vidění hra Kamila Střihavky „Tolik hlav“ a také velmi úspěšný kus „Zelňačka“ v podání Oldřicha Víznera a Otakara Brouska mladšího. Na své si přijdou i děti, pro které je připraveno přes 30 divadelních představení.

A ani tento festival neopomene 100 let vzniku republiky. Speciálně k této příležitosti bude uvedena hra „VÉVÉVÉ.ČESKOSLOVENSKO.CS“ . Její premiéra je naplánovaná na 1.6. od 17.30 hodin.

O slavností zakončení festivalu se postará Tomáš Klus.