Setkání se koná již pojedenácté z iniciativy nakladatelství Crew, které v Česku vydává komiksy Garfielda, Simpsonových, Dilberta, Calvina a Hobbese, Spider-Mana, Batmana, Naruta, Bleache a dalších slavných postav. Na Crweconu budou i další velcí vydavatelé komiksu jako Argo, BB/Art, Comics Centrum a Paseka a budou představovat své plány.

Můžete získat i svůj portrét

Předvede se 3D tisk komiksových postav, bude se mluvit o Batmanovi, Preacherovi, Deadpoolovi, televizních seriálech a bude se mimo jiné vyhlašovat Fabula Rasa, cena, v níž o nejlepších komiksech hlasují čtenáři. Připraven je i program zaměřený na mladší návštěvníky pod vedením Kláry Smolíkové, která je seznámí se základy komiksu. Kreslíř Petr Kopl bude v rámci charitativní akce na požádání kreslit návštěvníky.

Kdo je Zázrak?

Kopl je spolu s Petrem Mackem tvůrcem první české superhrdinské série Dechberoucí Zázrak, která začala vycházet loni. Na Crweconu bude vyprávět o jejím vzniku, o tom, kde se tajemný český protějšek Supermana či Batmana vzal a proč si vybral za místo, kde budu ochraňovat lidi před zlem, Prahu. Postava jménem Zázrak má superhrdinské rysy, v komiksu ale figurují také legendy staré Prahy i další, objevuje se v něm oživlý golem, nesmrtelný magistr Kelly i bílá paní.

Čtěte také: Empresa Media založila knižní divizi a letos vydá 15 knih