Koncert, který se uskuteční 8. června v O2 areně, doprovodí Český národní symfonický orchestr.

Klasika v novém kabátě 

Fanoušci uvidí Elvise díky velkoplošné LCD obrazovce, z níž jim zazpívá z originálních záběrů i nově zremasterovaných zvukových záznamů.

Se jménem Američana Elvise Presleyho (narodil se 8. ledna 1935, zemřel 16. srpna 1977) se pojí několik „nej“. Jedním z nejzásadnějších jsou zisky z desek, které se vydávají dodnes, čtyřicet let po jeho smrti. Během své kariéry vydal na 150 alb, natočil více než 700 skladeb, je držitelem čtrnácti cen Grammy, vyprodal více než 600 koncertů v Las Vegas a hrál v jednatřiceti filmech.

Elvisova prvenství 

V roce 1973 se stal prvním umělcem, jehož koncert přenášel satelit, a to do čtyřiceti zemí světa. Jeho sledování se samo sebou netýkalo televizních diváků u nás, nicméně více než miliarda fanoušků po celém světe si tento průlomový okamžik nenechala ujít.

Konkrétně se jednalo o koncert Aloha From Hawaii. Další prvenství si Elvis zapisuje v rámci historicky prvního unplugged koncertu. Při něm v roce 1968 zazpíval pouze s doprovodem akustických kytar, bez plnohodnotné kapely. Později se z tohoto stal trend, který následovaly velké rockové skupiny.

Miliony fanoušků

Na světě je evidováno více než 500 oficiálních fanklubů. Jejich členská základna čítá přes osm milionů členů, kteří aktivně spolupracují, připravují vzpomínkové akce a tvoří velkou Elvisovskou rodinu. Svůj fanklub má interpret i v České republice.

Úctyhodný je také počet oficiálně licencovaných imitátorů, kteří mezi sebou pořádají různé soutěže. Čech Vladimír Lichnovský se stal v roce 2004 dokonce druhým nejlepším imitátorem Elvise Evropy.

Mnozí lidé věří, že zemřel na předávkování drogami. Oficiální verze se však přiklání k tomu, že příčinou smrti byl srdeční infarkt. Po Elvisově smrti se začalo hojně obchodovat se vším, čeho se král rock'n'rollu jen dotkl. Například pramínek jeho vlasů se v roce 2002 vydražil v přepočtu za tři miliony korun.