Osmadvacetiletý britský zpěvák, skladatel a textař, považovaný za jednu z nejvýraznějších osobností současné hudební scény, přijel do Prahy v rámci svého evropského turné Divide 2019. Sheeran má čtyři trofeje Grammy a pětkrát získal Brit Award. Jeho singl Shape of You se stal třetím nejprodávanějším singlem v Británii a vůbec nejčastěji streamovanou skladbou na Spotify. Na konci roku 2017 obdržel Sheeran Řád britského impéria za své hudební a charitativní aktivity.

Pondělní koncert provázejí podobně jako v neděli bezpečnostní a dopravní opatření. Na zajištění pořádku se budou znovu podílet policisté antikonfliktního týmu, příslušníci dopravní a pořádkové policie, kriminalisté i městští strážníci. Policie uzavře některé komunikace v okolí letiště. V šest hodin ráno uzavře ulici Beladaovu, v 11:00 bude uzavřen provoz v ulicích Tupolevova a Beranových. Vjezd budou mít povolen pouze rezidenti a městská hromadná doprava.

Policie nabádá Sheeranovy fanoušky, aby do Letňan vyrazili městskou hromadnou dopravou, a ne auty, protože v Letňanech je malá parkovací kapacita. Provoz metra na lince C bude posílen a po skončení koncertu bude prodloužen do 01:00 ráno. Regionální operátor pražské integrované dopravy však v noci z neděle na pondělí hlásil v oblasti Letňan problémy. Autobusy nabíraly až dvacetiminutové zpoždění.