Klára Issová a Jan Dolanský vytvoří novou dvojici v inscenaci hry anglického autora Patricka Marbera Na dotek, kterou už v roce 2006 nastudoval v pražském Divadle Na Jezerce režisér Jan Hřebejk. Oba herci se budou na jevišti coby mladí lidé hledající odpověď na otázku, co je to sex a co láska, setkávat s Jiřím Macháčkem (lékař Larry) a Dolanského manželkou Lenkou Vlasákovou (fotografka Anna).

„Do inscenace jsme naskočili za chodu, což je těžší, než když se zkouší od základu. Protože pak máte pocit, že musíte naplňovat to, s čím si kolegové mohli dva měsíce hrát a hledat podle sebe. Na druhé straně si myslím, že jsme tomu představení přinesli trošku jinou energii,“ uvedla Issová, která ztvárňuje striptérku Alici.

„Tanec u tyče mi dal zabrat – není mi vlastní a navíc se dost stydím. Řekla jsem si ale, že to musím překonat. Mnohem těžší bylo naučit se v krátké době tolik náročného textu, který se skládá z dlouhých dialogů různě emočně podbarvených. Pro herce je to ale výborná příležitost a škola,“ podotkla herečka.

„V mnohém může ta hra diváky dráždit, provokovat. Čtyři postavy si prostě vyměňují partnery – scházejí se, rozcházejí a zase scházejí, což může být i zábavné. Ovšem jen do doby, než se vás to začne osobně týkat. Nechtěl bych to tak v životě mít,“ sdělil Dolanský, v inscenaci neúspěšný spisovatel Dan.

Stejně jako Klára Issová se v Divadle Na Jezerce objeví poprvé. „Díky tomu, že teď nezkouším v Národním divadle, kde jsem ve stálém angažmá, mám spoustu času. Můžu tedy hostovat, což je příjemné občerstvení zajetého stereotypu,“ podotkl herec – nedávno mimochodem dotočil s Jiřím Svobodou televizní film Les mrtvých, objeví se i v šestnáctidílném seriálu televize Nova Expozitura o praktikách Berdychova gangu.

Provokativní hra Patricka Marbera Na dotek se zařadila mezi světovou špičku současné divadelní tvorby. Ve Velké Británii získala řadu ocenění, s ovacemi se setkala na mnoha scénách v dalších zemích a vřelého přijetí se jí dostává u českého publika právě v Divadle Na Jezerce. S Janem Dolanským a Klárou Issovou, kteří se publiku společně představí 28. února, budou postavy striptérky Alice a spisovatele Dana alternovat Marek Daniel a Kristýna Boková.