Programu, který vedle koncertu zahrnuje i projekce a výstavu, by se měli zúčastnit třeba prezidentův bratr Ivan Havel, ředitel pořádající knihovny Michael Žantovský, někdejší disident a pozdější politik Alexandr Vondra, někdejší Havlův kancléř a dnes poslanec Karel Schwarzenberg, kapela The Plastic People of the Universe či spisovatelé Jáchym Topol a Vlastimil Třešňák.

Na programu je  výstava, filmové projekce i koncert

Hudební program se odehraje na čtyřech pódiích. V malém kinosále a v kavárně jsou připraveny filmové projekce. Večer zahájí v 17.00 hodn otevření výstavy Hele, Havel!, sestavených ze snímků pořízených amatérskými fotografy, které Havlova knihovna získala na základě veřejné výzvy. Za šest měsíců do ní téměř 200 autorů přispělo více než 1300 snímky.

Akademie věd připravuje konferenci 

Česko i lidé v zahraničí si počátkem října připomněli Havlovy nedožité 80. narozeniny, na 18. prosinec pak připadne páté výročí jeho úmrtí. Jubileum se zatím podle komentátorů neslo jen ve vzpomínání na muže, který stál u přerodu země v demokratický stát a na úvahy o tom, zda osobnost jeho politického směřování a uvažování české politice dnes chybí, či ne.

Skutečně kritické zhodnocení Havlova působení především v politice ještě nepřišlo. Aspirovat na ně může mezinárodní a mezioborová konference, kterou na 15. a 16. prosince připravuje Akademie věd.

Čtěte také: Zdeněk Lukeš: Havel chtěl v zahradách Hradu i domov pro seniory