Vedle této britské verze nelehkého dospívání se v programu přehlídky objeví i neméně známá varianta americká - Mládí v hajzlu v podání Divadla Petra Bezruče z Ostravy, která je prý "nic pro citlivky a outlocitný duše", jak ji Ostravští charakterizují.

Automatická pračka jako řešení 

„V programu jsou i dvě různorodé adaptace klasických textů - Gazdina roba Gabriely Preissové v nové úpravě a režii Tomáše Jarkovského a Jakuba Vašíčka (Divadlo Alfa, Plzeň) a Hrubínova Romance pro křídlovku, příběh první lásky i prvního setkání se smrtí, v režii Miroslava Hanuše z Městského divadlo Kladno," dodala Štěpánová.
Uvedeny budou podle ní i dva dosti bizarní a nekorektní autorské tituly - Atomová kočička Tomáše Dianišky (Divadlo F. X. Šaldy, Liberec) a komiksový krvák v podání čerstvých absolventů DAMU Goon: Krvavá pomsta! V prvním titulu se mixér točí, i když není připojen k elektřině. Studenti jsou v nebezpečí, jde po nich šílenec, který sbírá lidské malíčky. Navíc se zdá, že za všechno je zodpovědný starý kocour. Jediným řešením se zdá být automatická pračka, jejíž buben rotuje rychlostí světla.

Krvavá pomsta! je komiksovou jízdou plnou krve. „Jediný představení, který překousne i tvůj pubertální brácha. Tak bacha! Přiď se přesvědčit, že život není spravedlivej, násilí plodí násilí a alkohol tvý problémy nevyřeší," lákají absolventi DAMU na svou inscenaci.