Hlava v písku, kterou Hartl napsal na tělo Ivaně Chýlkové a Janu Potměšilovi, jimž sekunduje Jana Stryková, líčí téměř neuvěřitelnou lovestory bohatého požitkáře Ištvána a jeho ženy Enike, kteří se koupou v šampaňském, střílejí po sobě, utíkají před policií a lezou si na nervy. To všechno proto, že se milují až za hrob.

K napsání příběhu autora inspiroval případ šesti maďarských neplatičů, které vyděračský gang před dvěma lety zahrabal po krk do kukuřičného pole nedaleko Budapešti. „Přemýšlel jsem nad tím, co všechno asi člověk musí udělat špatně, aby se dostal do takové situace, že mu kouká jen hlava z písku.

A překvapivě mě napadl milostný příběh, který situaci dostal do komických poloh," řekl o tom Hartl. Dva ústřední představitele obsadil především kvůli jejich komediálnímu nadání a charizmatu.

Potměšil se s Chýlkovou poprvé potkal už na škole. Štěstí na sebe měli jen před kamerou, ale na jevišti jsou spolu až nyní. „Je to příběh ze současnosti o silné lásce. Hlavní hrdina se neustále dostává do bizarních situací, ale jeho manželka při něm navzdory očekávání stále stojí, respektive se pořád k sobě vracejí a pomáhají si," řekl.

Po lístcích se zaprášilo v sedmi minutách

Nová scéna zahájila svůj provoz týdenním hraním zdarma. „Na představení v týdnu od 16. do 22. září vydala naše pokladna všech 3200 vstupenek během čtyř dnů. Internetová rezervace byla blesková, zájemci se akreditovali během pouhých sedmi minut," řekl média producent Michal Hrubý. Byl autorem myšlenky Léta hereckých osobností na Vyšehradě,které se letos konalo podesáté. Je přesvědčen, že i do „kamenného divadla" jako nového působiště tohoto souboru diváci cestu naleznou.

„Sál s kapacitou 618 míst včetně přístavků dostal mimo jiné nové sedačky, pronájem je dlouhodobý, dodal Hrubý a celkovou investici do úprav odhal na 11 milionů korun. Na financování úprav se dohodl "napůl"s pronajímatelem. Ceny lístků činí 280–490 korun, na muzikály jsou dražší, ale v nabídce jsou i benefity.

Pod jeho střechu přesunul celý repertoár společnosti Studio Dva, která existuje od roku 2002. Nabízí 17 činoherních představení, muzikál Hello, Dolly! a hudebně divadelní projekt Vánoční koleda. Domovskou scénu v Praze tu naleznou brněnské Divadlo Bolka Polívky a bratislavské Studio L+S. V listopadu nabídku obohatí premiéra vánočního muzikálu na motivy příběhu Hanse Christiana Andersena s hudbou Kryštofa Marka. Scénářnapsal a režie se ujme Šimon Caban.