„Je to pro mě velké dobrodružství a sám jsem zvědav, jak se potká naše jakési alternativně-loutkové divadlo s pravou činoherní scénou a čistým činoherním herectvím," řekl na setkání s novináři Jirků, na jehož kontě je ve spolupráci s dramaturgyní Adélou Šotolovou řada inscenací. Tato by však měla být klasická.

„Budeme dělat Babičku tak, jak ji autorka napsala, co do tohoto textu vložila. Chceme, aby představení bylo srozumitelné pro rodinného diváka i děti základních škol, a snažili jsme se být kreativní a nápadití," dodal.

Na dětské role pořádala Fidlovačka konkurzy, tomu nejmenšímu na jevišti jsou prý necelé čtyři roky. V inscenaci účinkují tři desítky herců, prakticky celý soubor, a ozve se v ní řada lidových písní v působivém aranžmá Marka Doubravy.

Základním tématem připravované inscenace je láska ve všech podobách. Ať už jde o lásku mateřskou, mileneckou, lásku ke své zemi nebo lásku k Bohu, láska je v Babičce stěžejním principem. Na jevišti se dále objeví například Iva Pazderková, Barbora Mošnová, Marie Doležalová, Daniel Rous, Denny Ratajský, Ladislav Trojan, Pavel Nečas, Ludmila Molínová, Ctirad Götz, Zdeněk Palusga a Matěj Kužel.

Hned po premiéře začne režisér Pavel Šimák na Fidlovačce zkoušet původní muzikál Adolfa Hoffmeistera, Radka Balaše a Ondřeje Brouska Nevěsta. Premiéru bude mít 23. května.