Se Sněhovou královnou se do Minoru vrací tvůrčí tým, jež stál za úspěšným muzikálem Robin Hood - vedle skladatelů Lubomíra Nohavici, Tomáše Vychytila a Dalibora Muchy také čerstvý držitel Ceny divadelní kritiky za scénografii Jakub Kopecký.

Čtěte také: Městská divadla pražská připravují inscenaci o Čapkovi

Tvůrci nechtějí převyprávět literu Andersenovy předlohy 

V divadelních obrazech se na jevišti odehraje příběh Kaje a Gerdy, jejichž přátelství náhle ukončí střípek kouzelného zrcadla, které kdysi vytvořil zlý čaroděj. Poté, co se Kajovo srdce promění v kus ledu, vydá se Gerda na dlouhou cestu, aby Kaje zachránila.

„Představte si dvě děti, které se skrz omrzlé okno dívají ven na ulici, pozorují kolemjdoucí a vymýšlí si pro ně příběhy. Právě tato představa stála na začátku našich úvah o inscenaci, která nechce doslovně převyprávět literu Andersenovy předlohy, ale zhmotnit alespoň díl její bezbřehé obrazivosti a vdechnout život přátelství, které zachrání Gerdina oběť," charakterizoval představení dramaturg Tomáš Jarkovský.

Vágnerová působí jako nezávislá choreografka 

Podle něj půjde o syntézu všech jevištních složek - hudby, pohybu, scény, kostýmů, světla a projekcí. "Každý detail je podstatný, má svou nezaměnitelnou roli. Vypráví se často obrazem, režisérka klade velký důraz na preciznost pohybu účinkujících, využívá sílu a dynamiku skupiny," dodal.

Lenka Vagnerová působí jako nezávislá choreografka, taneční pedagog a tanečnice na současné české a zahraniční taneční scéně. Podílela se na vzniku taneční skupiny DOT504 a stála u zrodu přední novocirkusové company Cirk La Putyka. V roce 2012 založila soubor Lenka Vagnerová & Company, její autorské inscenace získaly řadu cen.