Jejími organizátory jsou studenti 2. ročníku bakalářského cyklu produkce pražské DAMU.

Vše je práce studentů a absolventů

„Veškeré inscenace pocházejí z dílen studentů či absolventů evropských uměleckých škol, hudební program zakončí AMU night neboli závěrečný večírek plný studentských kapel," dodala projektová manažerka festivalu Ludmila Veřtátová.

Grafický vizuál letošního ročníku festivalu pochází z pera studentky Karolíny Kubišové, která se svými hravými kresbami nápaditých postaviček zvítězila ve veřejné grafické soutěži.
Nedílnou součástí programu jsou doprovodné vzdělávací aktivity. „Každé ráno zahájíme společnou snídaní, platformou pro výměnu názorů diváků a tvůrců představení z předchozího dne.

„Právě snídaně jsou ideální neformální příležitostí k navázání kontaktů a rozvoji diskuze," vysvětlil vedoucí vzdělávací sekce David Nushart. Ta nabídne účastníkům také šest odborných workshopů, dílny zasvětí účastníky do tajů lightdesignu, herectví, reklamy na sociálních sítích či divadelní fotografie.

Akreditace na celý festival, stejně jako vstupenky na jednotlivá představení je možné zakoupit v pokladně divadla DISK či elektronicky na webových stránkách www.divadlodisk.cz.