Právě nejmladší generace budou totiž moci v lázních vyzkoušet veškeré možné sportovní disciplíny.

Na jednom místě se představí jednotlivé sporty tak, aby se mohly děti nejen podívat, ale také sporty vyzkoušet a rodiče poznat klub a trenéry, kterým své dítě svěří. Zároveň umožní získat cenné informace o všem, co ke sportování patří.

K dispozici bude fyzioterapeut, sportovní lékaři a psycholog. Nepůjde přitom zdaleka jen o „profláklé“ sporty jako fotbal nebo hokej, ale i netradiční odvětví, z nichž mnohá mohou být pro návštěvníky úplnou novinkou. Ať už jde o skeleton, kendo nebo třeba kin–ball.

Na programu budou od 11 hodin kromě ukázek sportů také přednášky o sportovní kariéře dítěte, výběru talentů a psychologii sportu, exhibice motorových člunů, taneční vystoupení, autogramiády sportovců a dalších. Sportovní část festivalu potrvá do 16:30.

Chybět nebude ani hudba.

S bubenickou show vystoupí Marimba, dorazí také zpěvačka a skladatelka Olga Lounová.

S čím přijde Sporťáček:
Jaké sporty si budou moci děti ve Žlutých lázních v sobotu 10. září vyzkoušet?


aerobik, atletika, badminton, baseball, basketbal, beach volejbal, boby a skeleton, curling, cyklistika, jezdectví, freestyle, fotbal, florbal, footbag, fotbal, golf, házená, hokejbal, cheerleaders, inline bruslení, kanoistika, karate, kendo, krasobruslení, kin-ball, kulečník, lakros, lední hokej, lukostřelba, moderní gymnastika, motorsport, plavání, plavání s ploutvemi, plochá dráha, potápění, pozemní hokej, akrobatický rock and roll, rugby, rybářský sport, slackline, sportovní gymnastika, sporty pro hendikepované, squash, synchronizované plavání, šerm, tenis, tanec, veslování, vodní pólo

Také pro handicapované:
Jan Hruša z FTVS představí sportovní náčiní, které je uzpůsobeno pro malé i velké hindikepované sportovce - kánoj, katamarán, trimaran, biski, monoski, dualski, handbike, tandem, loped

A kdo k tomu vystoupí?
15:00 bubenická show Marimba
17:00 Maxim Turbulenc
18:00 Olga Lounová