Sto osmdesáti gramová černá deska je zabalená v obalu, pod jehož grafickým návrhem jsou podepsaní přední čeští výtvarníci Karel Haloun, Luděk Kubík a David Černý. Bonusem LP je kapsa, ve které lidé najdou i přiložené CD. Album přiletí pokřtít jeden z dvou producentů nové nahrávky Steve Lyon. Poslední vstupenky lze zakoupit v sítích Ticketportal.

„David už v sobotu odehrál první koncert s novým materiálem v Ostrově nad Ohří a po dvou letech hraní akustického programu to byl návrat na rocková pódia ve velkém stylu. Bylo tam všechno, co si od jednoho z největších českých hudebníků současnosti lidé slibují," popisuje Ladislav Vajdička z vydavatelství BrainZone.

Příjemným překvapením bylo podle něj i to, že publikum reagovalo na nové písničky stejně pozitivně, jako na hity od Lucie. „Za zmínku stojí i Kollerova kapela, která dokáže přenést energii z desky na pódium. Novému materiálu pak dává ještě další rozměr, " láká na koncert do Fora Karlín Vajdička.

Excelentní muzikanti

Během dvouhodinové show se Koller i v Praze bude opírat o excelentní muzikanty, kteří frontmana Lucie doprovázejí už deset let. Na kytaru bude hrát kytarista a producent Michal Pelant, na basu Marek Minárik a na klávesy Michal Nejtek. Za bicí se posadí Adam Koller a Tomáš Marek. Stálou sestavu doplní ještě perkusionista Víťa Halška.

Aktuální album Davida Kollera ČeskosLOVEnsko vznikalo pod produkčním dohledem slavných světových jmen, jakými jsou Kipper Eldridge (dlouhodobý producent a spoluhráč Stinga) a Steve Lyon (Depeche Mode, The Cure). Album se stalo ihned po vydání nejprodávanějším v Česku a sklidilo skvělé recenze. Albový singl Gypsy Love se podle IFPI již několik týdnů drží v předních pozicích českých rádiových playlistů.

Turné k podpoře nahrávky chystá David Koller s kapelou na podzim. Postupně projede Česko i Slovensko.