Hudbu k seriálu složil italský skladatel Daniele Marchitelli, jež se Sorrentinem spolupracoval také na Oscarem a Zlatým glóbem oceněném dramatu Velká nádhera. Minisérii produkují společností HBO, Sky a Canal+. Příběh popisuje začátky pontifikátu fiktivního papeže Pia XIII. Ten se jako vůbec první Američan na tomto postu musí vypořádávat se střety a konflikty, které přináší jeho kontroverzní cesta za kariérou a čistá víra v Boha.

Symfonici spolupracovali s Moriconem 

ČNSO v současné době spolupracuje také s jedním z nejuznávanějších autorů současné filmové hudby Jamesem Newtonem Howardem, který se s orchestrem v Praze připravuje na své světové turné.

Autor hudby k snímkům Já legenda, Hunger Games, Temný rytíř, Šestý smysl, Pretty Woman, Vodní svět, King Kong, Collateral, Znamení nebo Peter Pan dostal na ČNSO doporučení od skladatele Hanse Zimmera.

Vedle Zimmera ČNSO vystupoval také s Enniem Morriconem, se kterým navíc natočil Oscarem oceněnou hudbu ke snímku Osm hrozných režiséra Quentina Tarantina.

Chystají se ukradené Vánoce Tima Burtona

Orchestr bude také v této sezoně mimo jiné spolupracovat se skladatelem Dannym Elfmanem na programu Ukradené Vánoce Tima Burtona, který v Praze uvede 13. prosince.

„Dělá mi radost, že se našemu orchestru daří. Pravda, vážná hudba je poněkud v menšině, ale taková už je doba a my jsme jediný symfonický orchestr bez subvencí. Spolupráce se světoznámými hvězdami dělá samozřejmě ČNSO výbornou pověst," podotkl šéfdirigent ČNSO Libor Pešek.

ČNSO v úterý zakončí 12. ročník festivalu Prague Proms, na kterém přivítá americkou blues-jazzovou zpěvačku Melody Gardotovou. Jednatřicetiletá hvězda letošního ročníku Prague Proms v Česku vystoupí poprvé.

Čtěte také: Hollywoodský skladatel J.N. Howard se na turné připravuje v Praze