Wang Jü-ťa patří mezi současnou pianistickou špičku. V devětadvaceti letech má za sebou vystoupení s mnoha významnými orchestry světa, recitály ve vyhlášených sálech a koncerty na prestižních festivalech. Spolupracuje s dirigenty Claudiem Abbadem a Charlesem Dutoitem. Kromě sólové dráhy se věnuje komorní hře s houslistou Leonidem Kavakosem, perkusistou Martinem Grubingerem nebo pěvcem Mathiasem Goernem a na Curtisově institutu ve Filadelfii byla spolužačkou koncertního mistra ČF Josefa Špačka.

Byčkov se funkce ujme až v říjnu

Prokofjevův Koncert pro klavír a orchestr č. 3 C dur a Koncert pro klavír a orchestr č. 5 G dur a Čajkovského Symfonie č. 5 e moll. Pátou symfonií Čajkovského pokračuje projekt kompletní nahrávky se Semjonem Byčkovem.
Koncert je součástí 122. sezony ČF, kterou filharmonie pod taktovkou dirigenta Jakuba Hrůši zahájila 19. října. Po Jiřím Bělohlávkovi, který zemřel letos 31. května ve věku 71 let, se role jejího šéfdirigenta rodák z Leningradu, dnešního Petrohradu, Byčkov formálně ujme v říjnu příštího roku při zahájení další sezony České filharmonie.