Nepůjde ale o jediné místo, kde se v metropoli sejdou lidé ke společné koledě. Redakci Pražského deníku se do dnešního dne přihlásilo sedmnáct zájemců, kteří akci zorganizují například ve své škole, v parku nebo jen tak se sousedy na ulici.

„Ve stejný moment zpívají lidé v celé zemi i za jejími hranicemi několik stejných koled. Symbolickým zpěváckým telemostem tak tisíce hlasů najednou propojí na osm stovek měst a obcí. Všichni se na náměstích sejdou jen tak, pro radost. Ve vydání Deníku 11. prosince navíc čtenáři najdou i zpěvník, v němž jsou koledy otištěny,“ přibližuje Jitka Peroutková, manažerka marketingu titulu.

Redakce Deníku a čtenáři nakonec pro letošní rok vybrali tyto koledy: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné neviňátko, Pásli ovce Valaši. Zpívání zakončíme vánoční písničkou Vánoce, Vánoce přicházejí.

Loni se nakonec po celé zemi sešlo přes 130 tisíc lidí. Jak vypadalo zpívání v hlavním městě, uvidíte už večer 11. prosince na webu prazskydenik.cz.

Česko zpívá koledy pořádá Deník, tedy vydavatelství Vltava Labe Media. Akci tradičně podporuje Český rozhlas, na jehož vlnách můžete 11. 12. v 18.00 koledy naladit, a zazpívat si tak třeba u rádia, pokud zrovna nemůžete přijít na náměstí.