Již několik let funguje Big Band pod taktovkou dalšího zkušeného hudebníka i pedagoga ZUŠ Jana Soukupa.

„Nastoupil jsem do něj před třemi čtyřmi roky. Paní ředitelka Heřmánková mě poprosila, zda bych ho nepřevzal, protože v té době se mu Honza Jakubec nemohl věnovat a band se začínal pomalu, ale jistě rozpadat. Nikdy jsem předtím nic podobného nedělal, ale řekl jsem, že ano, přišel nepřipraven na první zkoušku a čekal, co muzikanti předvedou. Poslechl jsem si to a začal věci měnit, aby to odpovídalo mé představě o tom, jak tuhle muziku hrát," zavzpomínal Jan Soukup na své začátky u J. J. Big Bandu.

Po dobu pětadvacetileté existence kapely se v ní vystřídala spousta kvalitních muzikantů. „Dnes jsou z nich vynikající sólisté, instrumentalisté, známí hráči, dobře honorovaní, ale náš orchestr byl vždycky amatérský, složený z bývalých i aktivních žáků školy. Hrajeme pro radost, ale to neznamená, že bychom to nemohli hrát dobře. Pevná ruka, jasné vedení a funguje to. Samozřejmě nesmí chybět intenzivní nácvik, pravidelné zkoušky," vysvětlil vedoucí Big Bandu.

Čakovický J. J. Big Band pod taktovkou Jana Soukupa při vystoupení na Staroměstském náměstí v Praze v rámci festivalu základních uměleckých škol.

Jan Soukup je velice zkušeným muzikantem a v hudební branži má hodně kontaktů. „Když se mě někdo zeptá, s kým vším jsem hrál, tak si spíše vzpomenu na ty, s kterými jsem nehrál," usmíval se. „Začínal jsem s Kubišovou, Vondráčkovou, Bílou, mám za sebou celou řadu muzikálů," vyprávěl Jan Soukup, jehož doménou jsou klávesové nástroje a saxofon.

Ten je v současnosti také členem kapely Karla Gotta. „S ním jsem vystupoval poprvé na vánočním turné v Německu jako sborista, ještě s kapelou KGB, to byl rok zhruba 1995. Teď spolu hrajeme přes deset let, sportovní haly, velká turné," vyprávěl.

O hudbu se pochopitelně zajímá od útlého věku. „Maminka byla učitelkou zpěvu v Českých Budějovicích a pořád učí, je stejně stará jako Karel. Rodiče mě vedli k tomu, abych se hudbě věnoval. Začínal jsem na piano, na flétničky, fagot," zavzpomínal na své první hudební krůčky.

Čakovický J. J. Big Band na lodi Tajemství se zpěvákem Ondřejem Rumlem.S Big Bandem vystupuje několikrát za rok. „Hrajeme pro Nadaci Červeného kříže v rezidenci primátora, vánoční koncerty v Theatre Royal na Vinohradech, na divadelní lodi „Tajemství" (na snímku se zopěvákem Ondřejem Rumlem), dohromady tak jedenáctkrát za rok. Pokud se to podaří, mám v plánu sestavit scénicky pojaté pásmo filmové muziky s filmovou projekcí. Uvidíme, je to všechno velice náročné," nastínil své nejbližší plány.