Fanynky Bruna Marse si však na charizmatického zpěváka musely ještě počkat. Pódium zahalilo plátno se zlatými palmami, za nímž se začala připravovat speciální scéna, kterou si Hawajský zpěvák vozí po svém světovém turné.

První tóny pražského koncertu úspěšného zpěváka a skaldatele přivítaly všechny přítomné v džungli. Vystoupení v rámci Moonshine Jungle Tour příhodně otevřela skladba Moonshine, při které spadla opona a odkryla více úrovňové pódium, projekční stěnu a v neposlední řadě světovou hvězdu spolu s jeho osmičlennou kapelou. Skvělá světelná show a nápaditá a nenuceně působící choreografie muzikantů se stala nedílnou součástí celého vystoupení. Mladý hudebník svým působivým zpěvem i pohyby oživil vzpomínky na někdejšího krále popu Michaela Jacksona, jehož je následovníkem.

Skladbami z druhého a zatím posledního alba Unorthodox Jukebox z loňského roku vzal dívky a ženy v sále na roztančený výlet do hudební džungle popu, reggae, soulu, funky, blues a rocku. Nejznámější hity jako Grenade, Just the Way You Are, The Lazy Song, Treasure nebo Locked Out of Heaven zněly jinak než z alba, ale přitom přesně tak, jak je znáte. Živý zvuk písním dodal sílu a kouzlo, takže se staly ještě více zpěvnými a chytlavými, než jak je můžete slyšet z rádií. Zpěvné a chytlavé melodie na sebe promyšleně navazovaly a texty písní tak vytvářely jeden dlouhý příběh o lásce a zamilovanosti.

Přání Bruna o roztančení kotle i tribun, které vyřkl hned na začátku vystoupení, se splnilo zcela záhy a všechny na pódiu i v hlediště ovládl tanec a nadšení, které nikomu nedovolilo přestat. Atmosféru nabité noci ještě zdůraznila obří disko koule nad scénou, která proměnila i tribuny v taneční parket. Mladý zpěvák se přestavil nejen u mikrofonu, ale i s kytarou na krku. Poprvé si ji vzal při singlu Billionaire, díky kterému začal být světově známý. Když pak během písně It Will Rain vystoupal na pohyblivé části pódia nad úroveň zbytku kapely, mohlo se ženské publikum zbláznit. Jemné pěvecké pasáže doprovázel skromnou gestikulací s jasným vyzněním. Snad každá žena v sále si v tu chvíli přála být mikrofonem-ženou, se kterou Mars tančil, kterou houpal v bocích a do ucha ji polohlasem odpovídal na otázku: „Miluješ mě?" slovy: „Jistě, ano, miluji."

Umně provedený koncert díky skvělým muzikantům i promyšlenému provedení uspokojil návštěvníky i kritiky. Pražská premiéra tak pro Bruna Marse může být vysokou laťkou, na kterou snad brzy v budoucnu naváže.

Eva Némethová