„Doba se rychle mění a názory na to, zda by měl Karel Gott dělat klipy, jsou různé. Tam, kde se vysílají klipy, nesedí moje publikum. Ale je to právě o té mé volbě, jestli chci získat publikum sedící u bedny, kde se vysílají klipy. Chci je přesvědčit, že jim mám co sdělit, proto jdu na ten tenký led," řekl novinářům během přestávky v natáčení Gott.

Píseň vznikala i v němčině

K písni Dál za obzor vznikla také německá verze Du hast die wahl. Autorem textu je Filip Albrecht, který pro německý trh otextoval i další Gottovy písně. „V Německu nejsem na úplné špici, ale jsem tam pořád. Jsem rád, že i tam mohu předvést takovou pro mne netypickou věc, jakou bude videoklip s Olgou Lounovou," uvedl Gott.

Zpěvačka podle svých slov prostor Klementina k natáčení klipu vybrala hlavně proto, že pro ni jeho prostory představuje důstojné prostředí hodné Karla Gotta.

Budova Klementina umělce inspiruje

„Písnička koresponduje s náladou každé stěny v Klementinu, s náladou, která jakoby mluvila z každého regálu, z každé knihy. Ze stěn Klementina dýchá klid a nálada k rozjímání, takže se můžeme soustředit na to, o čem zpíváme," sdělil Gott, který v těchto dnech dotáčí album s názvem Můj ideál – 17 hitů. To nabídne světové popové standardy. Na další desku plánuje oslovit české a slovenské autory. „Chci ´dobré krejčí´, kteří mi napíší píseň přímo na tělo," podotkl.

V minulosti již Gott nazpíval mnoho duetů, například s Lucií Bílou, Martou Kubišovou, Marikou Gombitovou, Hanou Zagorovou, Marií Rottrovou, Evou Pilarovou, Marcelou Holanovou či Martinou Balogovou. Lounová složila duet Dál za obzor pro předávání loňských hudebních cen televize Óčko. V přímém přenosu ho poprvé měli zazpívat spolu s Karlem Gottem. Pracovní verze nahrávky však předtím unikla na internet.

Čtěte také: Tomáš Klus a další celebrity pokřtil autobus kavárny Potmě. Máme fotky!

Třiasedmdesáti­letého Gotta o 42 let mladší zpěvačka podle jeho slov zaujala na koncertu v pražském Divadle Broadway, kde ho přesvědčila, že „ji to baví".