Party na jeho počest si zajisté nenechají ujít talenty, které objevil během 80 let a o nichž se lze dočíst v knize Miroslava Graclíka a Václava Nekvapila Zlatá osmdesátá. Spolupracoval a především objevil řadu zpěváků a umělců, kdo by neznal českou slavici dívku vlastním jménem Hanu Zaňákovou alias Lucii Bílou, které vymyslel pseudonym, Vítězslava Vávru, Stanislava Procházku ml., Jakuba Smolíka, Petru Černockou, Zdeňka Izera a mnoho dalších.

Hit Až se ti jednou bude zdát v podání Jakuba Smolíka, dokázal rozplakat nejednu náctiletou slečnu a fotbalové fanoušky na stadionech rozparádil Hannig hitem Dej gól v podání Martiny Formanové. Sám je také zpěvákem. Nejoblíbenější písní na jeho koncertech je Domů k mámě. Během svého života vyprodukoval a spolupracoval na řadě alb.

Působení ve Velké Británii

Málokdo ví, že Petr Hannig je absolventem střední umělecko-průmyslové školy v Turnově - obor umělecký kovář a poté Konzervatoře v Praze v oborech varhany, dirigování a skladba. Studia zakončil magisterskou prací v oboru skladba na Hudební akademii múzických umění. V roce 1968 odešel do Velké Británie.

Se špičkovými celebritami jej tam seznámil slavný československý fotograf Dežo Hoffman (fotografoval například i Beatles), žijící už od roku 1938 v Anglii. Hannig se tak seznámil se skutečnými legendami - Ringo Starem, či Tomem Springfieldem a o spolupráci s tehdy mladým a progresivním Hannigem projevila zájem řada tamních významných umělců: Dusty Springfield, Tom Springfield (New Seakers), Boby Gentry a skladatel John Cameron.

Byl velmi ceněn pro schopnost psát nejenom pro beatové skupiny ale i pro symfonický orchestr. Na konci září 1969 se musel vrátit zpět do Československa a následně byl po uzavření hranic donucen přerušit styky s britskou hudební scénou.

Vážná hudba jako životní vášeň

Životní vášní Petra Hanniga je vážná hudba, některé nahrávky dokonce byly použity i v hollywoodských filmech například nahrávka s latinským názvem Ave Regina caelorum ve filmu s Anthony Hopkinsem.

Z produkce vážné hudby můžeme připomenout řadu úspěšných alb Jana Riedlbaucha a Miloslava Klause, Hannigovu Symfonii pro tři syntezátory, šest hráčů na bicí nástroje a velký orchestr, F. X. Thuri, Poslední Mistr barokní Prahy v provedení Collegia Xaveria a další producentské počiny, které si mohou posluchači poslechnout na celém světě prostřednictvím digitálního on line shopu i Tunes, se kterým má Hannigovo vydavatelství Maximum už více jak deset let exkluzivní smlouvu.

Mezi jeho záliby patří i spisovatelská činnost. O svých životních objevech vypráví v knize „Jak jsem objevoval hvězdy". Píše zábavné, striktně nepolitické fejetony pro různé okresní nezávislé týdeníky „Hannigovo otevřené okno" například Benešovskou Jiskru a v řadě dalších. Je i úspěšným blogerem.

Sedmdesáté narozeniny bonvivána a hitmakera Petra Hanniga.