Pro úspěšný soubor tato inscenace znamená nový typ práce s herci, protože Křeček v kanapi staví na principu improvizace. Vypráví příběh gymnaziálního studenta Honzátka, který si domů přinese křečka. Ten se k nevůli měšťanské rodiny uchýlí do kanape a nechce vylézt. Rodina se snaží malého hosta vypudit tak, že přináší další a další zvířata - všechna však spolu v kanapi nakonec žijí v nečekané harmonii. Kromě situační komiky a improvizace mají ve hře důležitou roli zvířecí masky výtvarnice Vladimíry Šturmové.

Úvodní festivalový večer pokračoval uvedením části česko-ruského projektu Evropa - žena na okraji, žena v srdci, který je výsledkem loňské divadelní dílny. Vystoupilo také divadlo Al-Charíf z Damašku.

To patří k hostům z nejvzdálenějších zemí, které zastoupí ještě studenti Divadelní fakulty univerzity z Bangkoku se svým tanečním představením Dancing to Nirvana. Kromě toho se divákům během víkendu a pondělí představí soubory z Německa, Španělska, Maďarska, Polska, Rumunska a Slovenska, hrát budou vedle hlavního stanu festivalu v Divadle Na zábradlí také v Disku.

I zájemci z řad veřejnosti se mohou zúčastnit dvou divadelních dílen. Workshop Světelný a zvukový design povedou lektoři finské skupiny Mobile Fronta v Divadle U Valšů, zatímco dílnu Divadlo jako hra, věnovanou nonverbálnímu a plenérovému divadlu a cirkusu, budou vyučovat lektoři z domácího divadla Koule v Divadle Na zábradlí. Program tam doplní výstava fotografií Petra Ulrycha.