Poté už pódium patřilo Arakainu, který při tomto výročním koncertu zároveň natočil živé album a DVD, jež by se mělo na hudebních pultech objevit v září tohoto roku. V nových úpravách zazněly hity jako Karavana slibů, Amadeus, Marilyn či Ztráty a nálezy. Nechyběl ani blok písní, která aktuální sestava Arakainu tvořená zpěvákem Janem Toužimským, kytaristy Jiřím Urbanem a Miroslavem Machem, baskytaristou Zdeňkem Kubem a bubeníkem Lukášem Doksanským nahrála na album Labyrint.

„Hrozně se na to těším, půjde o výjimečný koncert. Bude to nejen zážitek pro fanoušky této metalové legendy, ale i pro mě,“ prohlásila už před vystoupením Lucie Bílá, která si prý nikdy nenechala utéct příležitost zazpívat si s Arakainem, a to už proto, že ji vždy jejich společné vystoupení dobije na rok dopředu.

„Arakain je to nejlepší, co mě mohlo na mém profesním začátku potkat. Kluci jsou skvělí muzikanti, vždycky se omě starali jak o princeznu, tedy metalovou princeznu. Oblékli simědo řetězů, pruhovaných kalhot a kožených bund, které mám dodnes v šatníku. Bylo to nádherné období, které si pod kůží nosím celou svou kariéru,“ nechala se slyšet Bílá.

Bilancovat však u příležitosti výročí této rockové legendy nehodlá. „S Arakainem jsem od našich dvou společně prožitých let koncertovala několikrát a nikdy nešlo o bilancování. Vždycky jde víc o setkání milých přátel. O rockerech se říká – čím tvrdší hudbu hrají, tím křehčí duši mají. A o Arakainu to platí dvojnásob,“ dodala.