Zdálo se, že fascinované publikum mělo po celý koncert nutkání nahrnout se pod pódium, blíž k charismatické šamance. Což nakonec doopravdy udělalo. Písně na svém posledním albu American Doll Pose zpívá Tori z pohledu pěti odlišných vnitřních hlasů, pěti osobností. Turné předeslala Tori slovy, že jedna z těchto osobností bude vždy zahajovat koncert. Která to bude, se prý rozhodne až těsně před vystoupením podle nálady či událostí ve světě.

V Praze se zpěvačka zjevila v převtělení do impulzivní, sebevědomé, bojovné postavy Pip. To znamená, že koncert začal zostra rockově, hlukovou lázní zkreslených kytar. Tori alias Pip přehrávala rockerské pózy, lascivně se omotávala kolem mikrofonního stojanu, zpívala či spíše řičela v kleče a přitom bezchybně hrála na varhany a klavír. K nejsilnějším momentům Pipina bloku patřily písně Teenage Hustling a Body and Soul. Během ze sampleru běžícího remixu skladby Professional Widow se předvedlo trio doprovodných hudebníků. Tori mezitím změnila převlek a na pódium se vrátila už sama za sebe, s písní Big Wheel, zabývající se mimo jiné naruby obráceným Oidipovským komplexem. Do improvizovaného textu „1989“ Tori pohotově zapustila několik čerstvých dojmů a českých reálií, třeba „princezny sedící na Karlově mostě“ nebo odkaz na sametovou revoluci. Následující skladba Velvet Revolution však navzdory častým omylům nemá s ČR žádnou souvislost.

Úspěch sklidila Tori se staršími i novými hity

Ať už hrála Tori s kapelou nebo jen sama za klavírem, vždy dokázala zacílit písničku přímo pod kůži posluchačů. S bouřlivým aplausem se hned po prvních verších setkaly skladby Cornflake Girl, Mr. Microphone, Silent All These Years, Playboy Mommy i mrazivě temná Bliss. Publikum však nadšeně reagovalo i na výše uvedené, zatím méně známé písně z poslední desky. Až k závrati vygradovaný, téměř dvouapůlhodinový koncert (a to nepočítáme milého „garfunkelovského“ předskokana Joshuu Radina) zakončila až čtvrtá přídavková píseň Hey Jupiter.

Letošní nabídka kvalitních rockových koncertů je skutečně nadprůměrná. Ale tak emotivní a zároveň přemýšlivé, dravé a zároveň křehké vystoupení, jaké předvedla Tori, se často nevidí. Na pódiu nestála rocková hvězda, ale ženská, která prostě musí posluchačům sdělit spoustu důležitých věcí.