Ze znásilnění ženy je podezřelý čtyřicetiletý muž, kterého kriminalisté spolu se zásahovou jednotkou pražské policie zadrželi po dvou dnech ve zhruba třicet kilometrů vzdáleném městě. „Nyní je v cele a budou s ním prováděny standardní úkony trestního řízení,“ oznámili policisté na síti X.

Ke znásilnění došlo ve čtvrtek 1. února. Pachatel tehdy donutil ženu čekající v autě před školou na syna přesednout si na místo spolujezdce a odvezl ji na zatím neznámé místo, kde ji znásilnil. Poté ji v jejím autě odvezl do Okřínecké ulice v Praze 9 a zmizel.

Policisté, kteří případ vyšetřují jako znásilnění a omezování osobní svobody, okamžitě zahájili pátrání. V popisu pachatele, se kterým se obraceli na veřejnost, bylo mimo jiné, že muž mluvící česky byl cítit zatuchlinou. Zprávu o jeho zadržení zveřejnili v sobotu zhruba hodinu před polednem. V případě odsouzení muži hrozí až deset let vězení.

Na případu pracovali kriminalisté z mravnostního oddělení třetího policejního obvodu a kriminalisté z prvního oddělení pražské policie.

V pondělí 5. února po poledni policisté uvedli, že bylo s mužem zahájeno trestní stíhání. Kriminalisté zároveň podali státní zástupkyni podnět na jeho vzetí do vazby.