„Kriminalistům z 8. oddělení obecné kriminality se podařilo na základě zajištěných důkazních materiálů obvinit devětadvacetiletou ženu, která se v průběhu posledních několika měsíců vloupávala do vozidel nejen v Praze 4 a Praze 10, ale i v dalších částech naší metropole a dokonce i ve Středočeském kraji," sdělila policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Jednala vždy obdobně. Většinou rozbila boční okénko auta a ukradla skrze něj vše, co našla. Šlo například o mobilní telefony, doklady od vozidel, oblečení, parfémy a příruční zavazadla. I když v některých vozidlech nenašla žádná cenné věci, způsobila rozbitím okénka a poškozením laku vozidla jejich majitelům velmi vysoké škody.

Ilustrační foto
Střelba na sídlišti v Měšicích. Muž utrpěl vážné poranění hrudníku

Ženu se policistům podařilo zadržet na začátku února poblíž místa činu a to díky oznámení jednoho z obyvatel pražského Spořilova.

„Díky zajištěným kamerovým záznamům a stopám z vozidel, do kterých se vloupávala, se kriminalistům podařilo prokázat zadržené ženě desítky případů vloupání. V současné chvíli však předpokládáme, že v následujících týdnech bude obvinění rozšířeno o další skutky," dodala Kropáčová.

Žena je nyní podezřelá z trestného činu krádež a poškození cizí věci za což ji v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí trest odnětí svobody v délce až tří let. V současné chvíli je ve vazbě.

Policejní auto, ilustrační snímek.
Policejní honička: Řidiče v kradeném voze zastavil až náraz do jiného auta

Pro kriminalisty je tento případ velkou raritou. Za poslední roky se totiž nesetkali s tak rozsáhlou sérií vloupání do vozidel, které by měla na svědomí pouze žena.