Dopravní závada se stala v pátek 24. května poblíž stanice Praha hl. n., konkrétně u Vinohradského tunelu, v půl jedenácté dopoledne.

„Tou dobou vyrazila vlaková souprava City Elefant s označením OS 9123 se sedmadvaceti cestujícími z nástupiště č. 6 ve směru na Říčany, nicméně před vjetím do Vinohradského tunelu narazila do zde stojící posunovací lokomotivy," sdělil policejní mluvčí Jan Rybanský.

Tři osoby se vlivem nárazu zranily a dvě z nich musely být odvezeny do nemocnice. Celá událost značně omezila provoz vlaků, které nabíraly zpoždění.

Případem se začali zabývat policisté i drážní inspekce. Škoda na obou vozidlech a kolejovém svršku byla předběžně vyčíslena na částku přesahující 100 milionů korun.

Policie hledá svědky

Necelý týden po události se na veřejnost v souvislosti s případem obracejí kriminalisté, kteří případ prověřují jako trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti.

„Prosíme cestující, kteří nevyčkali příjezdu složek IZS a místo události opustili, aby kontaktovali kriminalisty na tel. číslech 974 852 025 či čárka 974 852 033, případně prostřednictvím e-mailové zprávy na adresu patrik.smejkal@pcr.cz a poskytli svědectví k celé události," uzavřel Rybanský.

Srážka vlaku a lokomotivy 24. května. | Video: Policie ČR