Policistova přítelkyně, která se na napadení v opilosti podílela, může dostat za výtržnictví až dvouletý trest. Žena byla zprostěna výkonu služby, oznámila to policie na sociálí síti X.  „Po dodržení všech procesních postupů, zákonných lhůt, práv a povinností všech zúčastněných stran, byl policista propuštěn ze služebního poměru a policistka byla zproštěna výkonu služby," uvedla policie.

Konflikt se odehrál před klubem v ulici Nádražní v noci na 17. února po policejním plese. Značně opilý policista zde surově napadel devatenáctiletou dívku. Klekčel na ní a dokonce ji i tahal po ulici za vlasy, při činu policistovi pomáhala i jeho partnerka, také policistka. Dotyční navíc napadli dívek více.

Přivolaná hlídka policistovi měla podle serveru Blesk.cz naměřit 2,6 promile alkoholu a jeho přítelkyni 1,6 promile. Napadenou dívku musela ošetřit záchranná služba a skončila v nemocnici.

Server Novinky.cz navíc uvedl, že policista jednu dívku skopl ze schodů a ta utrpěla zlomeninu nohy a musela podstoupit operaci. „Šlo o slečnu, kterou dotyčný policista skopnul z točitých plechových schodů, které jsou v tom baru, a skončila pak v nemocnici. Měla mít zranění bércového kloubu a s tím spojenou snad i zlomeninu kotníku či holenní kosti,“ řekla Novinkám jedna ze svědkyň události.

Policejní mluvčí Jan Daněk dodal, že s daným policistou bylo již v minulosti vedeno kázeňské řízení za přestupkové jednání. To ale nebylo takové intenzity, aby byl muž zprostěn výkonu služby nebo dokonce propuštěn. Potrestán byl v tu dobu policista pouze kázeňsky. O co se mělo konkrétně jednat policie nespecifikovala.

Na začátku dubna byl poté policista zproštěn výkonu služby. Jeho přítelkyně, která se na napadení také podílela, ve službe ale nadále zůstala.

Pražská policie jednání dvojice již dříve odsoudila a omluvila se za ně. "Toto jednání považujeme za naprosto neakceptovatelné a neomluvitelné. I tak se omlouváme. Selhání jednoho policisty bohužel poškozuje všechny ostatní. Můžeme vás ujistit, že rozhodně nejde o běžné chování našich kolegů a pražský ředitel bude proto v dalším postupu nekompromisní," uvedla.