Policejní mluvčí Jan Daněk pro server Seznam zprávy uvedl, že s daným policistou bylo již v minulosti vedeno kázeňské řízení za přestupkové jednání. To ale nebylo takové intenzity, aby byl muž zprostěn výkonu služby nebo dokonce propuštěn. Potrestán byl v tu dobu policista pouze kázeňsky. O co se mělo konkrétně jednat policie nespecifikovala.

Policista má podle informací Seznamu pracovat u prvního pražského policejního obvodu a být členem Oddělení hlídkové služby. Pražští policisté prošetřují momentálně také postup policejních hlídek, které na místo dorazily jako první. Mnozí si totiž stěžují, že na videu, které koluje po sociálních sítích, je vidět, že přivolaní policisté byli k situaci téměř lhostejní a adekvátně nezasáhli.

V pondělí 18. března policie uvedla, že zmíněný policista ukončil pracovní neschopnost a nadřízený s ním zahájil řízení o zproštění výkonu služby. „Po dobu toho řízení policista nebude ve službě," dodala policie.

Server Novinky.cz navíc uvedl, že policista jednu dívku skopl ze schodů a ta utrpěla zlomeninu nohy a musela podstoupit operaci. „Šlo o slečnu, kterou dotyčný policista skopnul z točitých plechových schodů, které jsou v tom baru, a skončila pak v nemocnici. Měla mít zranění bércového kloubu a s tím spojenou snad i zlomeninu kotníku či holenní kosti,“ řekla Novinkám jedna ze svědkyň události.

GIBS momentálně k případu nechce sdělovat žádné informace. K situaci se vyjádřil i ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), podle kterého je toto chování naprosto nepřijatelné a o předchozím problému s kázní daného poicisty neví.

Konflikt se odehrál před klubem v ulici Nádražní v noci na 17. února po policejním plese. Značně opilý policista zde surově napadel devatenáctiletou dívku. Klekčel na ní a dokonce ji i tahal po ulici za vlasy, při činu policistovi pomáhala i jeho partnerka, také policistka. Přivolaná hlídka policistovi měla podle serveru Blesk.cz naměřit 2,6 promile alkoholu a jeho přítelkyni 1,6 promile. Napadenou dívku musela ošetřit záchranná služba a s lehkým zraněním skončila v nemocnici.