Další nebezpečnou honičku po městě zažili policisté v minulém týdnu, krátce po desáté hodině večer. Ulicí Povltavská v Praze 7 se řidič prohnal vysokou rychlostí a proto za ním vyrazila hlídka.

Policisté řidiče dojeli na Trojském mostě, kde ho vyzvali, aby zastavil.

„Místo toho velmi prudce zvýšil rychlost jízdy a začal policistům ujíždět. V průběhu pronásledování se snažil policisty několikrát zmást tím, že předstíral zastavení, ale v momentě, když ho předjeli, tak odbočil do vedlejší ulice a opět začal zrychlovat," sdělil policejní mluvčí Richard Hrdina.

Policejní honička. | Video: Policie ČR

Osudnou se mu nakonec stala ulice Na Košince, která končí průmyslovým areálem a dále je neprůjezdná. Pod hrozbou namířené střelné zbraně byl mladý řidič zadržen, následnou lustrací policisté zjistili proč ujížděl. „Dvacetiletý muž měl totiž vyslovený platný zákaz řízení všech motorových vozidel a za volantem tak neměl vůbec co dělat," doplnil Hrdina.

Následně provedená orientační dechová zkouška neprokázala žádný alkohol v dechu, test na přítomnost omamných a psychotropních látek byl podle Hrdiny rovněž negativní.

Dvacetiletý muž byl převezen na místní oddělení, kde si vyslechl obvinění ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. V případě odsouzení může strávit až dva roky za mřížemi.