Uprostřed noci zavolal na tísňovou linku linku muž, který prosil hlídky o rychlý příjezd, protože jeho a další dvě ženy ohrožuje kuchyňským nožem neznámý muž.

Na místo dorazili strážníci během pár minut. „Oznamovatel jim upřesnil popis agresora a ukázal směr, kterým odešel. Na zastávce právě probíhal přestup na noční linku a v jedné ze souprav si strážníci všimli muže odpovídajícího popisu.  Vstoupili do tramvaje a vyzvali ho, aby si lehl na zem," sdělila mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

Muž nejdříve výzvy policistů uposlechl, pak si ale rychle sáhl pod oblečení a snažil se něco nahmatat. Jelikož strážníci věděli, že je ozbrojen, museli ho v tu chváli za pomoci donucovacích prostředků zpacifikovat. Následně ho vyvedli ven z tramvaje.

Zadržení zdrogovaného muže v centru Prahy. | Video: PČR

Seifertová dodala, že jelikož byl zadržený muž neklidný a rychle u něj měnila nálada provedla u něj hlídka ještě před příjezdem státní policice test na alkohol a na drogy. Test na alkohol měl negativní, test na drogy už ale nikoliv. Byl pozitivní na THC a metamfetamin.