Incident se odehrál ve čtvrtek 15. ledna po dvanácté hodině polední na stezce spojující ulice Blažimská a Mírového hnutí v Praze 11.

„V okamžiku, když se hoch vracel z nedaleké základní školy domů, se jej za mostkem přes Košíkovský potok přibližně 120 metrů od budovy plaveckého bazénu, dosud neztotožněný muž blíže nezjištěného popisu, pokusil zezadu napadnout," sdělila policejní mluvčí Eva Kropáčová.

V tu chvíli procházel po stezce mladík ve věku okolo patnácti až dvaceti let, který na pachatele začal křičet. Muž chlapce pustil a z místa činu utekl směrem k bazénu Jedenáctka. Vystrašený hoch okamžitě běžel domů, kde celou událost popsal své matce a společně věc nahlásili na policii.

Okřínecká ulice Praha 9, Prosek.
Žena čekala v autě před školou na syna. Neznámý muž ji odvezl a znásilnil

Kriminalisté z 3. oddělení obecné kriminality Prahy IV nyní po dosud neznámém pachateli pátrají. Policisté také prosí, aby se jim přihlásil statečný mladík, který chlapci pomohl. Jeho výpověď je pro policii zásadní a může pomoci při dopadení útočníka.

„Policisté taktéž prosí další svědky, kteří byli přítomni napadení, nebo se v danou dobu pohybovali na místě a viděli muže z místa odcházet, ať nás neprodleně kontaktují prostřednictvím linky 158," dodala Kropáčová.

Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu výtržnictví. Není ale vyloučeno, že v budoucnu může dojít k jeho překvalifikování a to v souvislosti se zjištěním nových skutečností.