Indicent se odehrál koncem února v ulici Národní v Praze 1 kolem druhé hodiny odpolední. Celou situaci zachytily kamerové záznamy. Muž udeřil seniorku zcela bezdůvodně. Velkému neštěstí přecházelo jen pár vteřin, kdy mohla napadená žena upadnout přímo pod kola projíždějícího vozu.

Všímaví kolemjdoucí žene začali ihned pomáhat a poskytli jí nezbytnou pomoc, aby se postavila zpátky na nohy. Agresor si ale nebohé seniorky vůbec nevšímal a pokračoval v klidu dál, až se ztratil z dohledu.

Napadení seniorky | Video: PČR

I přesto, že byl útok velmi razantní, neutrpěla žena naštěstí žádná vážnější zranění a vyvázla z napadení jen s několika odřeninami a pohmožděním ruky.

„Kriminalisté Obvodního ředitelství Prahy I zajistili kamerové záznamy, na kterých je celý průběh napadení zachycen a začali okamžitě po neznámém muži pátrat. Na případu pracovalo několik oddělení pražské kriminálky a během pouhých několika dní se detektivové dostali podezřelému na stopu. Na začátku dubna šetření zavedlo detektivy do Prahy 7, kde podezřelého muže na Nábřeží Kapitána Jaroše, zadrželi," sdělil policejní mluvčí Richard Hrdina.

Lustrací policisté zjistili, že se čtyřicetiletý muž kromě napadení seniorky dopustil i dalšího trestného činu, a to maření výkonu úředního rozhodnutí. V únoru mu byl totiž Obvodním soudem pro Prahu 1 uložen zákaz pobytu na území hlavního města Prahy. 

„Na základě těchto skutečností sdělili kriminalisté podezřelému obvinění ze spáchání trestných činů výtržnictví, ublížení na zdraví a maření výkonu úředního rozhodnutí, za což byl následné ve zkráceném přípravném řízení Obvodním soudem pro Prahu 1 odsouzen k osmnácti měsícům nepodmíněně ve věznici s ostrahou," dodal Hrdina