Nevídaný čin se stal na jedné ze silnic v Roztokách u Prahy. Řidič zametacího vozu jel po silnici a čistil její povrch, tyto vozy se ale pohybují velmi nízkou rychlostí, což podle Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje rozčílilo dalšího řidiče, který místem projížděl. „Zřejmě hodně spěchal a svůj vztek si kompenzoval právě na řidiči údržbového vozu, kterého brutálním způsobem napadl," uvedli na zástupci KSÚS na svém facebookovém profilu.

Řidič měl pracovníka údajně vytáhnout z vozu, udeřit ho a po pádu na zem ještě bít. Poté z místa ujel. Napadený pracovník musel být se svými zraněními následně převezen do nemocnice.

„Takové jednání je odsouzeníhodné a naprosto nepřijatelné! Prosíme řidiče, aby respektovali vozy silniční údržby, nemohou jet rychle, jejich pracovní rychlost se pohybuje v jednotkách kilometrů za hodinu. Děkujeme za pochopení a kolegovi přejeme brzké uzdravení," uzavřela Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje.

Případ potvrdila Deníku i policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Podle ní se incident stal ve čtvrtek 11. dubna v dopoledních hodinách. „Mělo dojít k potyčce kdy jednadvacetiletý muž napadl šestačtyřicetiletého pracovníka, ten utrpěl zranění v oblasti obličeje," uvedla mluvčí.

Policie vyslechla oba účastníky, zároveň žádá případné svědky, aby se ozvali.

V tuto chvíli byly zahájeny úkony trestného řízení pro přečin ublížení na zdraví. „Nikdo zatím nebyl obviněn, i nadále probíhá vyšetřování," uzavřela Schneeweissová.