Během kontroly okolí při prvním dni Mistrovství světa v hokeji v pražské O2 aréně narazili strážníci namol opilého cyklistu, který seděl v trávě u silnice spolu s horským kolem, úložným boxem na potraviny a nedopitou lahví tvrdého alkoholu.

„Strážníci se snažili zjistit, zda došlo k dopravní nehodě, či jen jednoduše spadl z kola. Muž po nějaké době připustil, že asi spadnul z kola sám, protože vypil velké množství alkoholu," sdělila mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

U osmapadesátiletého muže provedla policie dechovou zkoušku, která vyšla pozitivně. Muž nadýchal neskutečných 5,06 promile, a to už v půl čtvrté odpoledne.

Před tím, než byl převezen na záchytku, zkontrolovala cyklistu záchranný služba. „Kolo včetně příslušenství, box na potraviny i lahev od alkoholu skončily na služebně strážníků," dodala Seifertová. O případu byla informována i státní policie.

Následující den si přišel muž na služebnu vyzvednout své věci a operačnímu důstojníkovi se přiznal, že si z předchodzího dne vůbec nic nepamatuje.