Pražským kriminalistům se v polovině dubna podařilo vypátrat celostátně hledaného recidivistu, a to v rámci pátrací akce s krycím názvem Betula II.

Na celostátně hledaného muže byly vydány dva příkazy k zatčení, dva souhlasy s jeho zadržením a tři příkazy k předvedení. „Byl hledaný pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež, dále pro podezření z rozsáhlé majetkové trestné činnosti a obecně nebezpečné i drogové kriminality," uvedla policejní mluvčí Kristýna Soukupová.

Zatčení muže. | Video: Policie ČR

Kriminalisté muže překvapili v Praze 9 v ulici Kostelecká, kde se spolu s ním na místě nacházeli ještě dva další muži. Díky rychlé práci policistů se muž ani nepokusil o útěk, po zatčení se ale snažil kriminalisty oklamat a vydával se za někoho jiného. Podle mluvčí mu na to ale detektivové neskočili a z místa byl rovnou převezen.

Jeho cesta k soudu tak byla velmi rychlá. „Vzhledem k jeho nebezpečnosti byl následně rovnou eskortován k umístění do výkonu trestu odnětí svobody," doplnila mluvčí s tím, že ve vězení může muž strávit dalších deset let.