Šestici podezřelých chytili kriminalisté z třetího policejního obvodu a navrhli státnímu zástupci podat obžalobu na šest lidí, kteří jsou podezřelí ze 48 případů vloupání do bytů, rodinných domů, sklepů a garáží na pozemcích rodinných domů.

Krádeží se gang lupičů dopouštěl především v Praze, ale také ve Středočeském kraji, a to mezi lety 2016 až 2023. Svým jednáním na odcizených věcech a poškozením při vloupání způsobili škodu dosahující téměř 5 milionů korun.

Případy vloupání a krádeže v Praze a Středočeském kraji. | Video: PČR

„Do objektů se dostávali převážně za použití různých páčidel, ale vloupali se například i do domu za použití klíčů. K těm se dostali díky krádeži vozidla, které stálo před tímto domem. V rámci tohoto vloupání do domu si odnesli hodiny a obraz, čímž způsobili celkově škodu 405 tisíc korun," sdělil k případu policejní mluvčí Jan Daněk.

Zloději se nebáli vloupat se do jednoho a toho samého domu dokonce dvakrát. Odnesli si z něj vždy drahá jízdní kola, kdy v součtu při těchto vloupáních způsobili škodu 1,1 milionu korun. Nepohrdli však ani vykradením sklepů v panelových domech nebo vloupáním do platebních terminálů u čerpací stanice.

Případy vloupání a krádeže v Praze a Středočeském kraji. | Video: PČR

„Šestice je podezřelá z trestných činů krádež, poškození cizí věci, porušování domovní svobody a další. V případě odsouzení jim hrozí až osm let odnětí svobody. Čtyři z nich jsou již nyní ve výkonu trestu odnětí svobody za jinou trestnou činnost a dva jsou stíhaní na svobodě," dodal Daněk.